EVLİ çiftler David ve Cathy Larson ile Brad ve Beth Youngquist, çocukları ile birlikte nispeten huzurlu bir kasaba olan Minnesota, Pine City’de yaşamaktadırlar. David ve Beth, platonik bir aşkı yıllarca muhafaza ettikten sonra, felaketle sonuçlanacak bir ilişkiye adım atarlar.

Sırf istediğimizle sevişebilmek için dünyayı mahvedenlerden olduk!...

Bir anlığına ikisinin bir insanmış gibi göründüğünü söyledi. İki beden ama tek bir insan. Birbirine bağlı. Görünmez bağlarla...

Her nasılsa, insanlar birbirlerini hep incitiyor ama yine de sevgi devam ediyor. Sevgi hep devam ediyor

Her iki evliliğinde yoğun ve acılı bir süreçte çözülüşünü izlediğimiz “Portakal Çiçeği Suyu”nda, herkes için kırılgan ama daha gerçek bir hayatın başlangıcına tanıklık ederiz.

YENİDEN WRIGHT
Tiyatro Fora, Craig Wright’ın Amerika ve Avrupa’nın çeşitli kentlerinde sahnelenerek büyük beğeni toplayan "çarpıcı" oyunu "Portakal Çiçeği Suyu"nun Türkiye prömiyerini gerçekleştirerek, daha önce “Köşk” adlı oyununu sahnelediği bu önemli yazarı bir kez daha Türk seyircisiyle buluşturuyor.

Craig Wright Amerikalı oyun ve televizyon yazarıdır. Sürekli seyahat eden bir şirket yöneticisinin oğlu olarak, 1965’te ailesinin birçok geçici yaşam mekânından biri olan Puerto Rico’da doğdu. Ancak çoğunlukla Wright ailesi anakarada kalıyor, seyahatleri yazarın deyimiyle “Doğu sahili banliyölerinin büyük şehrinde” son buluyordu. Wright yedi yaşındayken annesi öldü ve babası yeniden evlendi – “birçok kez” diyor yazar.

Art arda gelen ailevi ve coğrafi durumun belirsizliğinin birleşimi, küçük çocuk için dayanılmaz bir hâl alınca, on dört yaşında yuvadan uçtu ve Minnesota’ya gitti – orayı, ailesinin “birçok kısa süreli kamp yerinden biri” olarak hatırlıyor, memnuniyetle.

"ÖYLECE GİDİVERDİ"
Elinde annesinden sosyal güvenlik maaşıyla, babasıyla bulamadığı istikrarlı yaşamın arayışı içinde, Detroit Lakes adında küçük bir kasabaya doğru yola koyuldu.

Kasabada bazı arkadaşlarını aradı, onların evinde bir oda kiraladı ve liseye yazıldı. Detroit Lakes’e taşınmakla, “kırsal alanlarda ve çiftliklerde bulunmanın mutluluğunu” tecrübe ettiğini söylüyor, Doğu’daki hapis hayatının ardından.

Lise yıllarından sonra, babasının göçebe genlerini izleyerek “öylece gidiverdi”. Bir trene atlayıp ülkeyi gezdi, ufak tefek işler yaparak tecrübe kazandı. Daha sonra Minnesota’daki St. John’s Üniversitesi’ne kaydoldu. Ancak üniversite ilgisini çekmeyince, ilk yarıyıldan sonra okulu bıraktı ve kendini tiyatronun içinde buldu.

ÇOK SAYIDA ÖDÜLÜ VAR
Craig Wright, dünya genelinde ilgi gören oyunlar yazmıştır: “The Pavilion”, “Orange Flower Water”, “Molly’s Delicious”, “Recent Tragic Events”, “Main Street” başlıcalarıdır.

“The Pavilion” ile Pulitzer adaylığı da bulunan Wright oyunlarıyla, “Amerikalı Tiyatro Eleştirmenleri Yeni Oyun Ödülü”, “En İyi Çıkış Yapan Yeni Oyun” dalında “Helen Hayes Charles MacArthur Ödülü” gibi pek çok ödül kazanmıştır.

DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILARA İMZA ATTI
Oyun yazarlığı yanında, geçen on beş yıl içinde, “Lost”, “Six Feet Under”, “Brothers & Sisters” gibi dünyada izlenme rekorları kıran TV dizilerinin senaristliğini de yapan Craig Wright, balıkçılık, reklam yazarlığı, otelcilik, Kamp Heartland’in (HIV/AIDS hastalığı olan çocuklar için dünyanın en büyük kampı) Gelişim Müdürlüğü’nü de yaptı. “The Tropicals” adlı alternatif rock grubunun lideri olarak Wright, Grammy ödüllü “Semisonic” ile turneye çıkmış; “Kangroo” grubunun üyesi olarak iki albüm çıkarmıştır; biri “Phantom” diğeri ise çok yeni olan “Skyscraper Spaceship”tir.

Wright, eşi Lorraine LeBlanc ve oğlu ile Los Angeles’ta yaşamaktadır.

The Best betting exchange http://f.artbetting.net/
Full reviw on bet365 b.artbetting.net by artbetting.net
www.bigtheme.net